Samochody, które poruszają się na drodze powinny być zawsze doskonale widoczne. Podstawowym sposobem, aby to zapewnić jest korzystanie z wysokiej jakości lamp montowanych zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Producenci prześcigają się w rozwiązaniach. Oferują klientom lampy ksenonowe, zaawansowane i wydajne diody LED, a możemy być pewni, że na tym ich kreatywność się nie skończy.

Ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan oświetlenia. Jeśli coś się nam uszkodzi, natychmiast trzeba zlecić naprawę. Drogówka może zatrzymać samochód, w którym zauważy niesprawne lampy. Nie zawsze kończy się to mandatem, ale na pewno pouczeniem.

W szczególnie trudnych warunkach pogodowych przydatne są światła przeciwmgielne. To specjalne lampy o dużej sile światła, które pozwalają na uzyskanie pożądanej widoczności nawet w mglisty dzień. W wielu krajach, również w Polsce, dla zwiększenia bezpieczeństwa kierowcy jeżdżą z włączonymi światłami przez cały rok o każdej porze. Można uznać, że jest to swego rodzaju dmuchanie na zimne.

Written by

lucja