Ludzki umysł jest zaprogramowany tak, że łatwiej przyswaja obrazy, niż słowa. Dlatego każdą ważną informację przekazywaną na szkoleniu warto zobrazować. Dziś nie jest to trudne, bo kurs możemy poprowadzić z pomocą komputera i rzutnika albo większego monitora.

Dzięki temu łatwo pokażemy obrazy wysokiej jakości, a nawet animacje czy filmy. Jednocześnie warto mieć w zanadrzu proste wizualizacje, które narysujemy sami za pomocą markera, jeśli sprzęt elektroniczny okaże się zawodny. Elektroniczne wersje prezentacji mają jednak ważną zaletę – można je łatwo przesłać uczestnikom szkolenia.

Choć dobrze sprawdzą się również wydrukowane wcześniej notatki, które rozdamy przed rozpoczęciem kursu. Słuchacze mogą śledzić notatki i dopisywać własne uwagi, by lepiej zrozumieć przekaz. W podobny sposób jak obrazy, działają historie.

Sucha informacja jest trudniejsza do zapamiętania, niż te same dane, które są częścią krótkiej fabuły. Możesz stworzyć własne, barwne historyjki lub podać przykłady „z życia”. Z pewnością zostaną dobrze zapamiętane.