Recykling samochodów ma wiele zalet. Z punktu widzenia właściciela samochodu, pozwala przede wszystkim na otrzymanie opłaty za auto, które już nie jest w stanie jeździć. Otrzymaną kwotę można przeznaczyć na zakup nowego samochodu (oczywiście po dołożeniu pewnej sumy). Jeśli jednak nie mas zamiaru już poruszać się autem, możesz przestać płacić składkę na ubezpieczenie OC. Oznacza to dodatkowe oszczędności.

Do plusów finansowych dochodzą zalety środowiskowe. Oddając auto do utylizacji nie przyczynisz się pogorszenia stanu środowiska. Ba, wręcz pomożesz w utrzymaniu natury w lepszym zdrowiu. Dlaczego? Ponieważ część elementów Twojego samochodu zostanie ponownie wykorzystana. A to oznacza mniej zanieczyszczeń przy procesie produkcji i mniej odpadów z samochodu, który już nigdzie nie pojedzie.

Zakładając jednak, że już nie trzeba Cię przekonywać i po prostu chcesz oddać samochód do utylizacji. Jak to zrobić? Oczywiście najpierw dobrze byłoby znaleźć firmę, która zajmuje się podobnymi usługami. Dziś można to zrobić stosunkowo łatwo. Istnieje przecież Internet. Najprostszy sposób na zlokalizowanie odpowiedniego usługodawcy to wyszukiwarka Internetowa.

Wpisz hasło i przejrzyj wyniki. Najprawdopodobniej od razu zobaczysz mapę z lokalizacją firmy. Druga droga to portale motoryzacyjne. Firmy zajmujące się utylizacją samochodów ogłaszają się również tutaj. Szukając zwróć uwagę na oferowaną opłatę za oddanie auta.

Wielu usługodawców proponuje tez darmowy transport samochodu.

ramki czarne