www.mckis.pl https://ciechagro.pl/pl/produkty/srodki-ochrony-roslin/produkty-uzupelniajace

Rolnicy, którzy chcą w sposób efektywny radzić sobie z uprawianiem ziemi, powinni przygotować się na wiele różnych sytuacji. Muszą także dysponować odpowiednią wiedzą oraz zapleczem, dzięki którym ich poczynania będą efektywne. Naturalnym wrogiem każdej polnej uprawy są chwasty. Można dyskutować, czy stanowią zagrożenie poważniejsze niż choroby roślin, aczkolwiek faktem jest, że wysoka aktywność chwastów nieuchronnie prowadzi do degradacji upraw, a co za tym idzie obniżenia plonów.

Oznacza to, że trzeba podjąć kroki, aby sobie z tym problemem poradzić. Głównym i najbardziej skutecznym narzędziem jakie mamy w rękach, aby zwalczać skutecznie chwasty, są środki chwastobójcze. Inaczej nazywane herbicydami. Zostały one opracowane z myślą o wysokowydajnym rolnictwie i pozwalają w stosunkowo łatwy sposób zabezpieczyć się przed ekspansją szkodników.

Oferowane w sprzedaży rozwiązania mają zazwyczaj postać substancji do przygotowania roztworu wodnego o odpowiednim stężeniu. Za pomocą roztworu dokonuje się oprysku pól. Moment oprysku jest uzależniony od pewnych uwarunkowań. Kwestie kluczowe to typ odmian uprawianych zbóż lub roślin oleistych.

W przypadku odmian ozimych oprysku dokonuje się jesienią, zaraz po wysianiu. Odmiany jare z kolei potrzebują oprysku wiosennego, także zaraz po wysiewie. Herbicydy są bardzo zróżnicowane ze względu na skład. Kluczowe znaczenie mają ich składniki aktywne, ponieważ to one właśnie odpowiadają za eliminację konkretnych gatunków chwastów rosnących na polach.

Ważny jest zatem właściwy dobór preparatów.